Gübrele Çapala Kazan

Organiksa – Köy Tv işbirliği içerisinde Gübrele, Çapala, Kazan Yarışması’nın amacı köy yaşantısının zorluklarına dikkat çekmek ve çiftçilerimizin emeklerinin ne kadar da büyük ve önemli olduğunu göstermek amacıyla yapılmaktadır. Özellikle Çiftçi Kadınlarımızın hem ev de hem de tarlada daha çok emeğinin geçtiğini bilerek yarışmaya sadece kadınların katılması ön koşulunu koyduk. Ve onları bu emeklerinin karşılığında ödüllendirerek az da olsa katkı sağlamak amacıyla bu yarışmayı düzenledik.

Organiksa

Sponsor

Köy Tv

Yarışma Programı

Yarışma

Gübrele Çapala Kazan

Yarışma

Yarışma alanı 300 m2 genişliğinde bir tarla da yapılacaktır. Yarışma iki bölümden oluşmaktadır.

1. Bölüm (Gübrele)

Yarışma alanının her iki tarafında 4 er adet Brown Power Leonardit Çuvalı bulanacaktır. Bu çuvalların bir kaçında ya da hepsinde (Yarışmayı yapanlar altınların yerlerini saklı tutar) 4 er adet 1 Gram altın bulunacaktır.  Her yarışmacı sırasıyla bu alanda vücuduna bağlı gübre çuvalı ile 3 dakika içerisinde Brown Power Leonardit Çuvallarından elleri ile aldıkları gübreyi toprağa serpecektir. İstedikleri yöne geriye ve ileriye gitmeleri yarışmacılara kalmıştır. Altınlar toprağa düşerse almaları serbestir. Buldukları altınları onlara verdiğimiz bellerinde bağlı çantalara koyacaklardır. Amaç 3 dakika için de en çok altını toplamaktır. Hız dikkat ve şans önemlidir.

2. Bölüm (Çapala)

Yarışma alanının belli noktalarına tenis topları koyulacaktır. Bu tenis toplarının altında 1 gram altın bulunacaktır. Çoğunda veya hepsinde.(Yarışmayı yapanlar altınların yerlerini saklı tutar) Yarışmacılar 3 dakika içerisinde geriye dönmemek şartıyla tenis toplarının bulundukları yerleri çapalayarak altınları bulmaya çalışacaklardır.  Sağa, sola, çapraz ve ileriye doğru çapalama yapabilirler sadece geriye dönemezler. Hız, dikkat ve şans önemlidir.

Genel Koşullar

 • Yarışmaya sadece kadınlar katılabilir.
 • Yarışmaya sadece Köy ve Mahalleler de oturan kadınlar katılabilir
 • 25 Yaşından küçük 45 yaşından büyük kişiler yarışmaya katılamaz.
 • Yarışmaya sadece oturduğunuz köy veya mahalleden bir kere katılım sağlayabilirsiniz.

Yarışma Koşulları

 • Yarışma Türkiye Genelinde 10 Şehrin bir köyünde yapılacaktır.
 • Yarışmanın yapılabilmesi için o şehrin köylerinden en az 6 kişinin başvuru yapması gerekmektedir.
 • Diğer köylerde yaşayanlar servisle yarışmanın yapılacağı köye getirilecektir.
 • Yarışma gündüz saatlerinde ve tüm gün sürecektir.
 • Yarışmaya katılanlara mavi ve kırmızı renkler de şalvar, çapa, gübre çuvalı verilecektir.
 • Buldukları altınlar tamamen onlara ait olacaktır. Geri alma olmayacaktır.
 • Tüm yarışmacılar, yarışma günü boyunca her türlü kazaya karşı sigortalanacaklardır.

Ödül

Yarışmanın yapılacağı alanda 48 adet  altın bulunmaktadır. Yarışma bitene kadar en çok altını toplayan o altınların sahibi olacaktır. Yarışma boyunca ne kadar çok altın toplarsanız o kadar altınınız olacak. En çok altını toplayan kişiye ek olarak büyük ödül 1500 kilo Brown Power Leonardit verilecektir.